VĚDA – KAMERA – AKCE!

Soutěž Cena Neuron Prima ZOOM hledá autora nejlepšího videa, který kreativně a zároveň přesně uchopí určitý aktuální vědecký problém nebo fenomén. Cílem soutěže je propojit svět audiovize a vědy, a ukázat veřejnosti, jak fascinující věda může být.

#NeuronZOOM


 • Zaujměte

  Rychleji a snadněji.

  Lámete si hlavu s textem? Namalujte obrázek. Není to ono? Natočte video! Vaše sdělení tak bude mít o 580 % větší šanci na úspěch! Kombinace zvuku a obrazu je klíčová, audiovizuální snímky podněcují zvědavost a touhu poznávat. Váš snímek má dvanáctkrát větší šanci na shlédnutí než váš psaný text. Ještě pochybujete o tom, proč je video tím nejlepším médiem?

 • Spolupracujte

  Kvalitní scénář je věda.

  Pokud vás zajímá věda a máte co říct, splňujete všechny základní podmínky pro natočení snímku, který zaujme i ostatní. Nepotřebujete špičkovou techniku, profesionální herce, ani přepychové ateliéry, stačí běžné vybavení a smysluplný scénář. Umíte točit, ale chybí vám téma? Baví vás věda, ale filmový střih není vaše silná stránka? Spolupracujte. Sestavte mezioborový tým a učte se navzájem.

 • Vyhrajte

  100 000 korun pro nejlepší video.

  Přihlaste se do soutěže Cena Neuron Prima ZOOM a ukažte svůj snímek. Porota vybere vítěze, kterému Nadační fond Neuron na podporu vědy a jeho mecenáši Radana a Jiří Waldovi věnují částku 100 000 Kč. Na novou techniku, profesionální střihačský software, nebo na cokoli. A jako bonus vám pomůžeme se zviditelněním vašeho videa.


Připravte projekt

Staňte se popularizátorem vědy. Objevte dobrodružství vědy s kamerou v ruce a ukažte ostatním, jak funguje svět kolem nás. Obor ani směr vědeckého výzkumu nerozhoduje, věříme totiž, že nové objevy čekají všude.

Natočte video

Ukažte své nadšení pro vědu a dobrodružství. Video není nijak omezeno – natočte vlog, animujte, použijte loutky, točte na mobil, doma i v přírodě. Buďte kreativní.

Vyplňte on-line přihlášku

Do soutěže Cena Neuron Prima ZOOM se přihlásíte online. Vyplňte jednoduchou přihlášku a zašlete nám tříminutové video, které nás bude bavit. Online přihláška.


Pravidla soutěže Cena Neuron Prima ZOOM